Що приніс «чорний лебідь»? Чи прилетить білий?Пам’ятаєте, як напередодні Рідзва ми обіцяли розповісти про тренди, окреслені 5 січня 2021 року на вебінарі «Медицина і право: підсумки 2020, прогнози 2021»?

Виконуємо обіцянку!

Одна з тенденцій минулого року – підвищення уваги до трудових, соціальних та професійних прав медиків. Як кажуть у народі, «Не було б щастя, та нещастя допомогло».

Водночас ця «допомога» - дуже умовна. Адже законодавство містить розлогий перелік прав медичних працівників, а от механізми їх реалізації і досі недосконалі. Та в багатьох випадках запезпечити права лікарів дозволяють наявні правові інструменти. Наприклад, право на безпечні умови праці. Важливо знати та вміти застосовувати ці інструменти!

«Перетворюй кризу на можливість!», - минулоріч чимало лікарів зробили такий висновок і відкрили власну справу. І ця тенденція збережеться.

Для медичного бізнесу є хороші новини. Маємо визначеність у питанні щодо обмеження планових госпіталізацій та операцій. Воно (обмеження) поширюється тільки на державні та комунальні заклади.

А от новина щодо РРО (реєстратори розрахункових операцій) сподобається не всім. З 1 січня 2021 року платники єдиного податку другої – четвертої груп, які надають платні послуги у сфері охорони здоров’я, зобов’язані застосовувати РРО.

Також скасовано мораторій на планові перевірки.

Збережеться тенденція, про яку свідчать «аватарки» багатьох лікарів: «Консультую онлайн».
Ведуча вебінару, медичний адвокат Радмила Гревцова, розповіла про «підводні камені» онлайн консультування. Адже лікарю треба знати, що він має право здійснювати домашнє телеконсультування як працівник медичного закладу або ФОП, який отримав ліцензію на медичну практику. Лікареві слід подбати про захист персональних даних пацієнта; пояснити, що діагноз може бути неостаточним; та заповнити медичну документацію.

Узагалі, відносини «лікар-пацієнт» зазнали певних змін. Тож пані Радмила порадила, як лікарю підготуватися до надання медичної допомоги / послуг пацієнтові в умовах COVID-19; як убезпечити себе у випадках, коли пацієнт приховує інформацію (наприклад, про COVID-позитивний статус) і багато іншого.

У році, що настав, триватиме пошук відповідей на юридичні виклики «ковідної доби» (наприклад, антибіотикорезистентність).

Топ-темою буде вакцинація, особливо у світлі можливих змін до законодавства.

Про юридичні тренди медичної практики п. Радмила Гревцова також розповіла в інтерв’ю журналу «Приватний лікар» (на фото перша сторінка матеріалу).

А ми будемо тримати руку на пульсі та ділитися з вами новинами і рекомендаціями.

«Супер!», «Дякую за корисну інформацію!», - писали нам в чаті учасники вебінару по його завершенні. Це надихає працювати для вас далі!

На черзі – черговий вебінар у рамках проєкту «Онлайн школа медичного права» Київського медико-правового кластеру. Спікер - Радмила Гревцова, партнер Київського медико-правового кластеру, лектор і адвокат з 20-річним практичним досвідом у медичному праві.

Наступна тема – «Відносини «лікар-пацієнт»: танець для двох». Ця тема завжди актуальна. А в «ковідно-карантинний період» і поготів!

Слідкуйте за анонсами! До зустрічі 12 січня 2021!

0 переглядів0 коментарів